Problemy z przełykaniem a nerwica

Problem z gardłem.. Problem przy połykaniu ,czuje że coś mi tam zalega.. Pojawia się wieczorem i nic nie boli. Gdy nie przełykam to czuje jak coś tam ,, rosnie,, ;/ Czytałam że to może być przez nerwice;/

Witam,
na pewno zawsze warto sprawdzić czy dany kłopot nie ma przyczyn medycznych, np. u laryngologa. Jeśli takowe zostaną wykluczone najlepiej udać się na konsultację do psychoterapeuty, który pomoże ustalić skąd takie odczucia pojawiają się w Pani ciele i z czym są związane.
Może być to wynik jakiejś stresującej sytuacji, która w ten sposób daje o sobie znać. Znalezienie przyczyny jest mozliwe jedynie podczas szczegółowej rozmowy ze specjalistą, gdyż wymaga wnikliwego przyjrzenia się Pani problemowi. Szczerze do takiego spotkania zachęcam. Widzę, że jest Pani z Łukowa. Polecam specjalistów, przyjmujących na NFZ w Poradni Zdrowia Psychicznego na ul. Czerwonego Krzyża 41 w Siedlcach.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

Proponuję zgłosić się do laryngologa w celu specjalistycznego badania. Dopiero wykluczenie somatycznych (anatomicznych) przyczyn tych dolegliwości pozwala rozważać ich tło nerwicowe, a wówczas wskazana będzie konsultacja psychiatryczna.