Problemy z przełykaniem jedzenia

Witam, Od około pół roku mam problemy z przełykaniem jedzenia od momentu gdy zakrztusiłam się pieczarką. Ten stan utrzymuje się do dzisiaj. ciągle obsesyjnie myślę o tym, czy zdołam coś w danym dniu zjeść, czy się nie udławię,a jeśli o tym zapomnę jem bez problemu, choć zdarza się to raz na jakiś czas niestety. oprócz tego ciągle jestem zmęczona, rozdrażniona, płaczliwa,bez przyczyny odczuwam irracjonalny lęk sama nie wiem przed czym, ciągle mam ścisnięte gardło Czy to może być nerwica?

Witam,

Proszę udać się do terapeuty. To, co odczuwasz, to lęk spowodowany traumatycznym przeżyciem. Kiedyś zaburzenia lękowe były nazywane nerwicami, więc jeśli to masz na myśli, to owszem, jest to rodzaj nerwicy. Udaj się do terapeuty.

Pozdrawiam

Rzeczywiście opisane objawy mają najprawdopodobniej podłoże psychogenne. Negatywne emocje związane z pojedynczym wydarzeniem uogólniły się na wszystkie zachowania związane z jedzeniem, a lęk przed ponownym wystąpieniem trudności uniemożliwia normalne funkcjonowanie. O tym, że podłoże jest psychiczne świadczyłby fakt, że nie występuje trudność, kiedy sobie Pani "nie przypomni" (czyli nie uruchamia lęku) . Proszę skontaktować się z psychologiem,. Pomoże przepracować emocja związane z zakrztuszeniem i lęk, a także obniżenie nastroju i funkcjonowania z nim związane.