Problemy z przełykaniem pokarmów i jadłowstręt

Jest to piąty dzień, kiedy bardzo niewiele jem. Dziennie pochłaniam maksymalnie 1000 kcal w porywach do 1200. Wszystko przez to, że mam problemy z przelykaniem pokarmów, czuję jak gdyby moje gardło było ściśnięte, a przełyk nie pracował, jedzenie samo bez połknięcia ucieka do gardła. Jestem osłabiony, a z dnia na dzień poza osłabieniem, odczuwam jadłowstręt, gdy tylko pomyślę, że znów muszę się męczyć z jedzeniem. Nie jest to dysfagia, ponieważ sprawdzano mi to. Jakie są państwa sugestie?

Ból przy przełykaniu problemów może stanowić reakcję psychosomatyczną. Na Pana miejscu dokonałbym najpierw pełnej diagnozy medycznej, (o ile jeszcze tego Pan nie zrobił). Jeśli ona nic nie wykaże udałbym się do odpowiedniego psychoterapeuty (może też być konieczny psychiatra) zajmującego się zaburzeniami odżywiania.

Witam Pana. Przede wszystkim chciałbym zwrócić uwagę, że opisane przez Pana trudności mogą być związane z zagrożeniem zdrowia i/lub życia. Moim zdaniem powinien Pan się znajdować pod stałą kontrolą lekarza by Pana organizm dostawał wszystko to czego potrzebuje. Poza tym stała kontrola lekarska pozwoli na dalszy proces diagnostyczny (szukania źródeł Pana problemów). Wśród możliwych sugestii (hipotez) o które Pan dopytuje jest również taka, że opisywane trudności mogą być konsekwencją jakiegoś doświadczenia traumatycznego w Pana życiu. Takie sytuacje, w których towarzyszy nam brak bezpieczeństwa i przerażenie mogą skutkować zaciśnięciami w różnych rejonach naszego ciała. Gdyby ta hipoteza była prawdziwa to potrzebowałby Pan wówczas terapeuty pracującego z objawami traumy. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/