Problemy z przełykaniem śliny u 19-letniej osoby

Witam. Od 3 dni mam problem z przełykaniem, otóż przy przełykaniu śliny, czuję jakby mi coś zalegało w przełyku, coś jakbym miał tam piłeczkę do tenisa. Podczas jedzenia czy picia raczej tego nie czuć. Dodatkowo Czasami, szczególnie rano czuję pieczenie w klatce piersiowej, i miewam też zgagę. Byłem u lekarza, ten przepisał mi Zulbax, lecz na razie nie czuję rezultatu. W czym może być problem ?

Witam.

Objawy wskazują na chorobę refluksową przełyku/refluksowe zapalenie przełyku.

W razie braku poprawy przy utrzymujących się, pomimo leczenia, dolegliwościach sugeruję wykonanie gastroskopii.