Problemy z przemianą materii

Mam problemy z przemianą materii,staram się jeść dużo warzyw i owoców.Piję dużo wody niegazowanej.Co prawda ruch mam ograniczony,ale staram się ćwiczyć w miare możliwości.Mam 56 lat i 30 kilo nadwagi,jestem po udarze mózgu z lekkim niedowaładem lewostronnym.Obstrukcje czasami są 7 dniowe,boli mnie brzuch.Pomagają czasami kiszone ogórki lub kapusta,ale to tylko jednorazowo.Nie jem chleba,słodyczy bardzo mało-raz na jakiś czas,przy mniejszych obstrukcjach.Proszę o pomoc.Ewa P.

Sugerowałabym Pani wizytę u specjalisty (najlepiej po wykonaniu pełnego profilu badań wraz z panelem hormonalnym). Potrzebna jest bowiem szczegółowa informacja o Pani aktualnym stanie zdrowia i sposobie odżywiania się aby dobrać postępowanie naprawdę skuteczne i przynoszące ulgę. Zanim uda się Pani zorganizować wizytę u dietetyka sugerowałabym regularne spożywanie produktów takich jak kapusta i ogórki kiszone jeżeli poprawia to cykl pracy jelit. Może Pani także zażywać probiotyk (najlepiej 20-30 dni pod rząd, preparat o złożonym składzie w zakresie szczepów), gdyż Pani problemy mogą być związane z zaburzeniami flory jelitowej (o tym świadczy poprawa po produktach będących naturalnym źródłem probiotyków). W Pani sytuacji należy uwzględnić zbyt wiele czynników aby udzielenie rzetelnej porady bez bezpośredniego kontaktu było możliwe. Życzę powodzenia.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska