Problemy z przemianą materii i zaparciami

Zawsze miałam słabą przemianę materii. Od jakiegoś roku mam okresowo problem ze wzdęciami, nieładnie pachnącymi gazami i zaparciami. Mam mało ruchu, ale kiedy więcej spaceruję i jem dużo owoców, poprawia mi się. Trochę się jednak martwię czy to normalne. Tym bardziej że do lekarza nie mogę pójść, bo nie mogłabym znieść badania takiego jak np kolonoskopia. Jestem bardzo wrażliwa i choruję na depresję lękową. Wiem, że jeśli będzie gorzej, to po prostu przestanę wstawać z łóżka...

Witaj,
z perspektywy mojej-psychologa i psychoterapeuty trzeba popracować nad problemem,jakim jest depresja.Rozgościłaś się wniej prawdę mówiąc,na dobre,tymczasem stan ten rzeczywiście stan ten domaga się zmiany i informuje Cię poprzez procesy fizjologiczne.Zachęcam do kontaktu terapeutycznego i rozmowy ze swoim ciałem,które ma Ci bardzo dużo do powiedzenia.Młodość i zastój to duży dysonans.Ale widocznie coś go powoduje,coś hamuje i napawa lękiem.
Ze swej strony zdecydowanie polecam psychoterapię.
Pozdrawiam serdecznie a także zapraszam,jeżeli jesteś w poblizu.

Dzień dobry!

Choroby takie jak depresja czy nerwica często dają również objawy z ciała - np. z układu pokarmowego. Wiąże się to ze stresem, sposobami regulowania napięcia, przeżywania i tłumienia emocji itp. W toku psychoterapii często udaje się uzyskać poprawę również stanu zdrowia czysto fizycznego - np. zmniejszyć bóle brzucha czy zaparcia na tle nerwowym. Dodatkowo, jeśli wie Pani, że aktywność fizyczna i zdrowa dieta pomagają Pani - należy ułożyć plan regularnego wprowadzania w życie takich zmian.

Pozdrawiam!