Problemy z przybieraniem na wadze u 20-latka

od dłuższego czasu staram się przytyć do odpowiedniej wagi i chociaż ostawiłem papierosy i alkohol to nadal nic nie pomaga, moje posiłki są bardzo obfite ale prowadzę również bardzo aktywny tryb życia ;/ 20 lat 180 cm wzrostu 60 kg

Witam.

Wczoraj miałam okazje odpowiadać na podobne pytanie, dlatego pozwolę sobie przytoczyć swoją poprzednią odpowiedź.Na początku warto, podnieść kaloryczność dotychczasowej diety, jednak należy pamiętać, aby były to wartościowe produkty. Do potraw można dodawać orzechy, pestki dyni, ziarna słoneczniki, migdały, które podniosą wartość energetyczną posiłku, a za razem wzbogacą Pana dietę w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Warto, także spożywać oliwy oraz oleje ( surowe) np. jako dodatek do sałatek, podnosząc ich kaloryczność. Do zup można dodać jogurty naturalny lub jogurt grecki, przez co w łatwy sposób zwiększymy wartość energetyczną obiadu. Przygotowując koktajl mleczny można dosypać łyżkę otrębów, które są źródłem błonnika. Gdy zwiększenie wartości energetycznej Pana posiłków nie wpłynie na zwiększenie masy ciała, należy udać się do specjalisty w celu wykonania badań, gdyż przyczyną może być występowanie jakiegoś schorzenia.

Zapraszam do odwiedzenia bloga, którego prowadzę fit-amina.blogspot.com
Pozdrawiam.