Problemy z przyjaciółką

Witam, mam problem bo ostatnio dowiedziałam sie że moja przyjaciołka jest moim wrogiem i za plecami mowi o mnie okropne rzeczy, sądze ze spowodowane jest to wlasnie zaburzeniami osobowosci , najwiecej objawow zauwazylam osobowosci histrionicznej. Ma ona problemy z mama, totalnie sie nie dogadują i problemy z otoczeniem tez, rozmawia z ludzmi w sposob obojętny a nawet chamski. Zbyt skupi sie na wyglądzie, ciągle jej cos nie odpowiada, mówi e ma depresje i robi z siebie wielką ofiare, co zrobic?

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam,

Ciekawe jest to, że pisze Pani, że "przyjaciółka" jest Pani wrogiem, z drugiej zaś strony nazywa ją nadal przyjaciółką.
Nie jest Pani w stanie pomóc przyjaciółce. Może Pani pomóc sobie.
Proszę zastanowić się na spokojnie, dlaczego mając tyle zarzutów do znajomej, doszukując się u niej zaburzeń osobowości, szukając uzasadnień w jej relacjach rodzinnych, nadal chce Pani utrzymywać tą relację?
Czasem zdarza się tak, że nieświadomie tkwimy w relacjach, dla nas niekorzystnych, mając do konkretnych osób wiele zarzutów.
Warto byłoby zastanowić się jaką wartość ma dla Pani ta relacja, dlaczego pomimo takich wątpliwości i nazwania przyjaciółki wrogiem, nadal pozostaje ona jednak Pani przyjaciółką.

Dojście samodzielnie do przyczyn może być trudne. Jeśli problem nadal będzie Pani ciążył, warto skonsultować się ze specjalistą.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl

Witam, proszę porozmawiać z koleżanką o swoich odczuciach, o tym, iż nie podoba się Pani, że mówi pewne rzeczy bez Pani obecności, że się Pani o nią martwi i doradzić wizytę u psychologa. Pozdrawiam serdecznie

Witam,

najważniejsze, żeby pomyślała Pani o sobie i o tym czego Pani potrzebuje w relacji z koleżanką. Być może chce Pani zerwać kontakt, a może chce jej Pani pomóc. Jeden i drugi sposób jest tak samo dobry. Zachęcam do myślenia o sobie, ponieważ kontakt z osobą cierpiącą na zaburzenia osobowości jest wyczerpujący dla otoczenia. Jeśli chce Pani jej pomóc, proszę zachęcać ją do spotkania się ze specjalistą - psychologiem lub psychiatrą, np. poprzez pokazywanie jej konsekwencji jej zachowania.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Witam,
Nie jest nigdy dobrze,gdy zaprzyjażnione osoby wtajemniczają kogoś z zewnątrz w problemy osobiste.Powinnaś więc zdecydować,czy na pewno chcesz z taką osobą utrzymywać kontakty a jeżeli tak,to z jakiego powodu to robisz?Bo być może powielasz jakiś nieświadomy wzorzec ,wg.którego Twoja pewnośc siebie lub poczucie atrakcyjności zależy od przychylności podobnej osoby .
Zachęcam,byś spróbowała przśledzić takie "żródła przekonań"pod okiem specjalisty i uniezalezniła się od osób przypadkowych.
Serdecznie pozdrawiam.