Problemy z przyrostem masy ciała u 39-latka

Szybki metabolizm? Witam, mam 20lat, wzrost 181, waga 72kg. Mam pewien problem, glownie chodzi oto, ze nie moge nabrac na masie. Odzywiam sie dosc zdrowo, nie jadam w zadnych takich miejscach jak np kfc czy MC. Conajmniej 5razy tygodniowo mieso. Rok temu chodzilem na silownie i przybralem na masie do 86kg i w ciagu roku schodlem do 72kg.. Nie robiac zupelnie nic by schudnac. Od 4 miesiecy mam prace w ktorej mam duzo ruchu ok 5h ciaglego chodzenia.Problem-Wyprozniam sie nawet do 5razy dziennie.

Witam serdecznie!

Przeliczając Pana wskaźnik masy ciała (BMI) --wyjdzie nam wynik prawidłowy, to znaczy, że waga nie powinna Pana niepokoić.

Jeżeli zależy Panu na "zdrowym" przybraniu na wadze to najlepiej udać się do dietetyka, który przygotuje indywidualny plan żywieniowy. Indywidualny, czyli dostosowany do Pana stanu zdrowia i trybu życia. Zbilansowana dieta jest podstawą w osiągnięciu tego celu, o którym Pan mówi.

Dietetyk przeanalizuje też dotychczasowy sposób odżywiania, oceni, czy jest on rzeczywiście "dość zdrowy" jak to Pan określił i podpowie co można ewentualnie zmienić.

Na pewno podstawą zdrowego sposobu odżywiania jest spożywanie dziennie 5 pełnowartościowych posiłków w regularnych odstępach czasu, czyli co około 3 godziny, rozpoczynając od śniadania w ciągu godziny od wstania z łóżka. Ten sposób odżywiania powinien uregulować Pana rytm wypróżnień.

Pozdrawiam
Ewelina Gumiela, mgr dietetyk