Problemy z przytyciem u 18-latka

Witam, mam problem z przytyciem, ważę 70 kg, przy 185 cm wzrostu. Proszę o Pomoc

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie!

Pomimo tego, że wskaźnik masy ciała (BMI) ma Pan w normie, to rzeczywiście, według należnej masy ciała, powinien Pan przytyć do około 76 kg. Ważne jest aby ten wzrost masy ciała był równomierny -- zarówno w tkance mięśniowej jak i tłuszczowej. Dlatego też, szczególnie w tak młodym wieku, dobrze byłoby zwrócić się o pomoc do specjalisty, który ustali indywidualnie Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne i wesprze w procesie przytycia.

Pozdrawiam, pozostaję do dyspozycji,
Monika Frank, Dietetyk
http://poznan.mojdietetyk.pl/