Problemy z psychiką po 7 latach abstynencji narkotykowej

Witam. Mam ogromny problem podłoża psychicznego i boje się, że nigdy nie wrócę do równowagi psychicznej, dlatego proszę o pomoc, bo mój lekarz psychiatra nie jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie, więc może neurolog będzie w stanie. Wczoraj minął mi rok abstynencji po 7 latach palenia marihuany, z czego ostatnie 3-4 były nałogowe codziennie. Wraz z podjęciem abstynencji wystąpiły u mnie perypetie ponarkotykowe, które objawiały i objawiają się do dzisiaj, czyli kolejno derealizacja, problemy z koncentracją, pamięcią i w początkowych fazach lęki, ale dzięki lekom lęki ustabilizowały się do poziomu minimum. Najbardziej martwi mnie zakrzywione postrzeganie rzeczywistości, które objawiają się tym, że jak patrze na liczby to kumulują się dziwne myśli odrealnienia takiego, że jest to dla mnie takie obce, odrealnione, że jak to jest możliwe, że popęd technologiczny jest na nich oparty, analizuje że 1 to 1 i tak dalej, albo po liczbie 9 jest 10 i ciągle je analizuje, tak samo jest z wieloma rzeczami, patrze na telewizor i zastanawiam się, jak to jest możliwe, że coś takiego zostało wyprodukowane i że działa. Ze słowami jest podobnie. Widze jakieś słowo i zastnawiam się, dlaczego A to A i wymawiam sobie w głowie tą litere i zastanwiam się dlaczego akurat jest tak a nie inaczej. Strasznie boję się tych myśli,a budze się codziennie rano i ciągle jest to samo. Boje się i nie potrafie sobie tego wyborazić, że te myśli kiedyś miną i przez to czesto myśle o samobójstwie, bo te myśli tak bolą, że ciężko się żyje. Przez ten rok abstynencji moje problemy z psychika się tylko pogłebiają. Proszę o pomoc, bo już nie daje rady psychicznie :(

Witam Pana,
Jeżeli kilka lat temu odstawił Pan marihuanę,
to po pewnym czasie powinna ustąpić też derealizacja.
Jeżeli tak się nie stało to znaczy, że jest jeszcze coś,
co utrzymuje stany derealizacji.
Coś co sprawia, że Pana umysł korzysta ze znanej mu
już drogi odcięcia od rzeczywistości.
Zdarza się, że w szczególnie obciążających sytuacjach
lękowych umysł, broniąc się przed poczuciem zagrożenia,
powoduje odcięcie od otaczającej rzeczywistości całkowicie
zniekształcając jej odbiór.
Być może są to skutki przyjmowanych leków.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Derealizacja zwykle występuje z depersonalizacją.
Zespół derealizacji i depersonalizacji to zaburzenie,
którego nie można leczyć za pomocą internetowych porad.
Leczenie farmakologiczne jest leczeniem objawowym.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana
problemu, dotrzeć do jego źródła i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia odpowiednio dopasowanej psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy, ale również
dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób
jego rozwiązania.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl