Problemy z psychiką u chłopaka a relacja w związku

Witam. Mam problem a raczej ma go mój chłopak. Jest typem melancholika. Chodzi o to, ze strasznie męczy się psychicznie, gdy do czegoś się zmusza. Tyczy sie to imprez, tańca, alkoholu. To ostatnie sobie odpuściliśmy oboje, ale powiedzmy sobie szczerze, nie da się żyć bez wychodzenia na eventy (wesela, spotkania ze znajomymi, święta i rodzinne wszelakie spotkania). Bardzo chcielibyśmy aby pozbył się tego uczucia, tej meczarni psychicznej. Aby po zmuszaniu się nie cierpiał. Jak mu pomóc?

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Panią.
Nie wydaje mi się żeby typ osobowości jakim określiła Pani swojego partnera prowadził do jego cierpienia. Myślę, że warto skonsultować się ze specjalistą w celu identyfikacji rzeczywistego problemu Pani partnera.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
https://michalpyter.com

Witam Panią. Reakcje Pani chłopaka mogą wynikać z doświadczeń w sytuacjach społecznych w przeszłości. Nasze poczucie bezpieczeństwa bardzo jest związane z innymi osobami. Wynika to z faktu, że jesteśmy istotami społecznymi. Jeśli jednak mamy w tym obszarze negatywne doświadczenia to bycie z ludźmi będzie przez nas odbierane jako sytuacja ryzykowna a nawet niebezpieczna. Naturalną strategią będzie stronienie od ludzi bo tylko to może dać poczucie bezpieczeństwa. Proponuję udanie się do psychologa w kontakcie bezpośrednim w celu zdiagnozowania obszaru problemowego. Dopiero wówczas możliwe będzie wypracowanie sposobów służących zmianie. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam!

Warto spróbować porozmawiać otwarcie o tym co powoduje przemęczenie podczas spotkań towarzyskich. Być może wspólnie znajdą Państwo odpowiedź na to pytanie, a w konsekwencji pomysł jak to rozwiązać. Zastanowiłbym się również na temat tego, czy Pani chłopak ma jakieś wydarzenia, na które lubi chodzić lub ludzi z którymi lubi się spotykać. Jeśli nie, to spróbujcie Państwo odnaleźć je wspólnie.

Jeśli nie uda się Państwo samodzielnie przezwyciężyć tych trudności,polecam wspólną konsultację u terapeuty.

Pozdrawiam!

Witam,
Proszę Pani, należałoby bardzo się cieszyć z tego, że chłopaka nie ciągnie do alkoholu i zabaw. Na imprezach - jak Pani pisze - można bawić się doskonale bez alkoholu. Zmuszanie chłopaka do picia, może być bardzo niebezpieczne w skutkach. Warto poczytać sobie trochę informacji o alkoholizmie.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl