Problemy z radzeniem sobie ze stresem

Od jakiegoś czasu nie radzę sobie ze stresem, wydaje mi się, że wszystko mnie przerosło, dziecko mnie nie słucha, mąż w niczym mi nie pomaga. Wiem, że to coś mi powie, biorę do siebie i rozdzielam na części pierwsze i się sama gnębie, chciałabym nauczyć się olewać wszystko i mniej przyjmować do siebie.

Witam,
stres jest pojęciem bardzo ogólnym i warto byłoby się zastanowić co konkretnie w Pani przypadku kryje się pod tym słowem, jakim obszarom życia warto poświęcić więcej uwagi. Myślę, że warto pracować dwutorowo - z jednej strony dobrze byłoby spotkać się z terapeutą, nauczyć się sposobów reagowania, radzenia sobie w sytuacjach silnego stresu, gdy mamy poczucie, że tracimy nas wszystkim kontrolę z drugiej strony popracować bardziej globalnie po to by zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości.
Pozdrawiam,