Problemy z równowagą i zaburzenia w obrębie płata czołowego

Witam. Móje dziecko lat 8 ma stwierdzone za pomocą eeg zaburzenie obrębie płata czołowego. Ma problemy z koncentracją, czasem. Mówi bardzo ogólnikowo gubi szybko wątki. Ma problemy z równowagą. Nie ma kolegów bo sprawiają mu problemy kontakty z dziećmi. Jest nerwowy i czasem agresywny. Chce chodzić na zajęcia sportowe ale ja się boję że coś mu może się stać. . Czy słusznie? Czy moje dziecko jest upośledzone umysłowo? czy to da się leczyć?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wymienione objawy to symptomy wynikające z nieprawidłowej funkcji płata czołowego. Pełnej oceny stanu klinicznego może dokonać lekarz neurolog dziecięcy po osobistym zbadaniu dziecka. Prosze sie skontaktować z neurologiem. Pozdrawiam

Nieprawidłowości w badaniu eeg występują w 25% zdrowego społeczenstwa szczególnie u dzieci gdzie układ nerwowy jest jeszcze niedojrzały. Dziecko powinno chodzic na zajęcia które go interesują sportowe też a czas pokaże jak się rozwinie wymaga dużej akceptacji ze strony bliskich, pozdrawiam