Problemy z samoakceptacją u 32-latki

Witam, mam 32 lata. Nie umiem odnaleźć się w życiu, które mnie przerasta i przeraża. Nie umiem się dostosować do świata. Wszędzie czuję się "nie na swoim miejscu", mam niską samoocenę i jestem nadwrażliwa. Pochodzę z dysfunkcyjnego domu (toksyczni rodzice). Nie umiem uwolnić się od przeszłości ani żyć teraźniejszością. Ciągle szukam akceptacji... Mieszkam w dużym mieście ale ledwo wiążę koniec z końcem i nie stać mnie na prywatne wizyty. Nie wiem jak mogę sobie sama pomóc, a czuję że jest źle.

Witam serdecznie,
Nasze życiowe doświadczenia bardzo mocno wpływają na to jak w dorosłym życiu postrzegamy świat dookoła siebie i jak widzimy w nim nas samych. Wiąże się to z tworzeniem się w dzieciństwie schematów które powodują, że wciąż możemy podejmować niepomocne nam działania; złe decyzje oraz czuć się nie na miejscu. Dobrze byłoby aby skorzystała Pani z terapii schematu, która pozwala nauczyć się przełamywać te bariery i nauczyć się inaczej funkcjonować w życiu.
Polecam Pani do przeczytania mojego bloga: www.anna-mochnaczewska.bloog.pl. Opisuję na nim nie pomocne nam schematy oraz piszę jak można sobie z nimi radzić. Polecam również do przeczytania książkę: "Program zmiany sposobu życia" autorstwa Jeffery Young (który jest twórcą terapii schematu). Teksty mogą pomóc, jednakże w tak trudnej sytuacji życiowej dobrze byłoby pomyśleć również o wsparciu fachowca.

Pozdrawiam Panią serdecznie,
Anna Mochnaczewska

www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
www.integral.com.pl

Witam Panią. Dobrze że szuka Pani pomocy. Proszę poszukać w swojej okolicy poradni specjalistycznej, która ma kontrakt z NFZ na świadczenia psychologiczne.
Pozdrawiam serdecznie.
MB