Problemy z samookaleczeniem i halucynacje

Od kiedy pamiętam miałem obniżony nastrój, w szkole koledzy bili mnie i prześladowali. Zmieniłem szkołę i pomogło, ale na krótko. Teraz jestem w klasie maturalnej.

Coraz częściej zdaje mi się, że słyszę głosy w mojej głowie-innym razem dochodzą z radia albo zdaje mi się, że ktoś coś mi mówi obraźliwego, zdaje mi się, że wszyscy na mnie patrzą i mnie obrażają. Znowu powracają problemy z samookaleczeniem, zaczynam mieć halucynacje, zaburzenia pamięci, robię się agresywny.

Kilka lat temu brałem dużo leków i wąchałem klej. Czy to może mieć wpływ? (robiłem to przez pragnienie śmierci....na chwilę pomagało). Pan psycholog niezbyt mi pomógł.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Używanie substancji psychoaktywnych może znacząco wpłynąć na rozwój psychiczny młodego człowieka.

Opisane objawy są niepokojące, dlatego należałoby jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą. Odpowiednią osobą będzie lekarz psychiatra. Będzie on w stanie dokładnie ustalić, co Ci dolega. Po postawieniu diagnozy lekarz zaleci dalsze działania terapeutyczne i odpowiednią farmakoterapię.

Nie powinieneś zwlekać z decyzją o wizycie, gdyż opisane objawy mogą się nasilać i zaburzać Twoje codzienne funkcjonowanie.

Pozdrawiam