Problemy z samopoczuciem oraz odchudzaniem

Witam, mam problemy z samopoczuciem oraz z schudnieciem. Mimo to, ze jem zdrowo, zero słodyczy, tłustych potraw, ujemny bilans i codzienna aktywność fizyczna. Boję się, ze to problemy z metabolizmem.. Co do tarczycy, to tsh mam w normie, jednakże w mojej rodzinie problemy z nią sa dosc czeste. Chciałabym się dowiedzieć, czy to może być związane z tym, ze prowadzę niezgodna dietę z moim typem metabolicznym (którego nie znam) i do jakiego lekarza miałabym się z tym zgłosić? Dziękuję, pozdrawiam.

Może bilans jest zbyt ujemny i prowadzi do zastepowania masy mięśniowej tkanką tłuszczową. Być może występują niedobory mineralno-witaminowe, o które łatwo przy diecie restrykcyjnej i wysiłku fizycznym. Najlepiej byłoby skorzystać z usług specjalisty. Dieta powinna być optymalna, dobrana indywidualnie do osoby.

Witam Panią,

bilans energetyczny diety to nie wszystko - ważny jest skład posiłków, pokrycie zapotrzebowania na białko, tłuszcze i węglowodany oraz witaminy i składniki mineralne. dieta Powinna być dobrana indywidualnie.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk