Problemy z samopoczuciem u 24-letniego mężczyzny

Mam problemy z samopoczuciem. Często gdy wstaje rano czuję się bardzo nadęty na brzuszku. Stwarza to dosyć poważny dyskomfort, trochę gorącej wody lub mleka sojowego(jestem vege) uśmierza to uczucie w pewnym stopniu. puźniej czuję się dobrze. Moja dieta nie jest zbyt dobra jak na vegtarianina, nie gotuję, jem gotowce, co najwyżej podgrzane. Zastanawiam się czy może coś się dziać z wątrobą, lub z jakimś innym narządem. Mam 24 lata, mężczyzna. Proszę o odpowiedź. Dziękuję

Witam serdecznie,
Dolegliwości jakie Pan opisuje wskazują na problemy z układem pokarmowym. Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu oraz do gastrologa. Prawdopodobnie stosowana przez Pana dieta nie jest dobra dla Pańskiego organizmu, przede wszystkim dlatego, że je Pan gotowe dania ( tak naprawdę nie wie Pan co jest w środku). Warto również zasięgnąć porady dietetyka.
Jeśli po wszystkich wizytach i konsultacjach ze specjalistami dolegliwości nie miną - należy udać się na konsultacje psychologiczne i szukać źródła problemu w innym miejscu.
Pozdrawiam

Witam. Niekoniecznie ma Pan chorą wątrobę - to zresztą można sprawdzić robiąc próby wątrobowe; natomiast żywność przetworzona czy gotowce z pewnością nie są dobre dla układu pokarmowego. Być może jako wegetarianin je Pan za dużo roślin strączkowych bądź niewłaściwie przygotowanych. Myślę że dobrze byłoby wybrać się do dietetyka by ułożyć sensowny plan odżywiania. Warto byłoby także porozmawiać z gastrologiem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!