Problemy z sąsiadami - jak je rozwiązać?

Witam, od bardzo dawna mam problem z sąsiadami, widzą i słyszą rzeczy których nie ma. Kilka lat temu wmawiali nam, że ich ciągle wyzywamy, obgadujemy itp, Od kilku miesięcy oskarżają mnie i mojego kolegę, że świecimy im laserami po oknach i to nie byle jakimi, twierdzą, że te lasery przechodzą przez ściany i śmierdzą. Zamontowali nawet kamery wokół domu i jedna pada bezpośrednio na moje okno w którym mam pokój i grożą nam ciągle policją, że maja nagrania jak świecimy im laserami. Mi się wydaje, że to schizofrenia, są to mąż i żona w podeszłym wieku - 70 lat. Nie wiem co mam robic, czy dzwonic na policje czy się tym nie przejmować. Boję się, że mogą sobie coś zrobic. Co z tym robic ?

Jeżeli poczuje się Pan zagrożony działaniami sąsiadów warto zwrócić się o pomoc do Policji. warto porozmawiać np. z dzielnicowym (adresy i dane kontaktowe Państwa dzielnicowego dostępne są na stronach Policji). Jeżeli podejrzewa Pan zaburzenia psychiczne u nich, może warto porozmawiać z dziećmi albo innymi bliskimi tych ludzi i zwrócić im uwagę na zachowanie starszych Państwa. Policja zobowiązana jest do każdorazowego reagowania na zgłoszenia, więc może się zdarzyć, że będą sprawdzać doniesienia tych osób na Pana i kolegę. Proszę jednak pamiętać, że stosunki dobrosąsiedzkie czasem wymagają unikania kontaktu, żeby nie prowokować dodatkowych oskarżeń.