Problemy z seksem a sprzeczki w małżeństwie

Jesteśmy małżeństwem 32 lata. Ostatnie cztery lata żona pracuje w niemczech a ja przejąłem obowiązki domowe do tego praca w stresie i różne problemy z dorosłymi dziećmi. Zawsze pożycie seksualne wychodziło dobrze. Od pół roku mamy problem, wystarczy jakaś mała sprzeczka lub problem od razu jestem zły i próbuje robić wszystko na przekór małżonce. Kilka dni temu podczas seksu nie mogłem się dobrze podniecić a penis nie był sztywny tylko miękki i nić nam z tego nie wyszło, choć bardzo kocham żonę

Dzień dobry!

Większość mężczyzn po 50 roku życia doświadcza sporadycznych lub powtarzających się zaburzeń erekcji.
Może być to związane właśnie ze stresem, kłótnią z partnerką, napiętą atmosferą itp. W takiej sytuacji zachęcam do cierpliwości i wyrozumiałości, rozmów z partnerką, dbania o pozytywną atmosferę między Państwem i nie stwarzania z incydentalnej trudności poważnego problemu.
Dodatkowo, zaburzeniom erekcji sprzyja rzadkie i nieregularne współżycie, stąd źródło może leżeć także z zamieszkaniu żony zagranicą i okresami Państwa rozłąki.

Zaburzenia erekcji mogą być jednak także objawem innych chorób i zaburzeń - np. krążeniowych, hormonalnych, urologicznych itp. Stąd, jeśli sytuacja będzie się powtarzać, warto skonsultować się z lekarzem seksuologiem.

Pozdrawiam!