Problemy z seksem po 5 latach związku

Jesteśmy 5 lat po ślubie i nie wychodzi nam sex to znaczy ja chce często. od pół roku ma inna prace na początku kochał sie czesto po 2 miesiacach przestał miec ochote na sex wczesniej potrafił mnie budzic na drugi raz... teraz nie kłada nam sie często sie kłócimy prawie codziennie głównie o to ze sex nam nie wychodzi ze woli pić piwo niż posiedziec ze mna mamy 5 letnią córke. czuje ze on sie zmusza do sexu bo albo mu nie staje do końca albo opada w trakcie.czy ja przestałamGo podniecać?

Z drugiej strony napięcie dotyczące seksu i fakt, że jest to temat sporny (w którym się nie układa) tylko pogarsza sprawę- to znaczy: presja i nacisk z tym związany powoduje raczej niechęć niż zachęca partnera.
Powody obniżenia libido mogą być także inne: przemęczenie, nadmierny stres w pracy, kryzys osobowościowy itp.
Warto przemyśleć konsultacje z psychologiem par i małżeństw i/lub konsultację seksuologiczną.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba by dokładnie przeanalizować obecną sytuację męża. Brak chęci na kontakt fizyczny nie zawsze świadczy o rozluźnieniu relacji. Często tempo życia, ekspozycja na stres i zmęczenie odbierają ochotę na sex.
Kłótnie i pretensje też nie pomagają. Może Pani spróbować szczerze porozmawiać z mężem i dopytać co się dzieje. Inną opcją jest zgłoszenie się do terapeuty par, pod warunkiem że obydwie strony chcą takiej konsultacji.

Pozdrawiam serdecznie.