Problemy z seksem u 52-latka

Dzień dobry, mam 52 lata , cukrzyce i nadciśnienie. Od jakiegoś czasu mam problemy z sexem . Erekcję mam tylko za zażyciu Viagry ( i też nie zawsze ) a wytrysk jest delikatnie mówiąc minimalny . Co robić ? Czy to problem z powodu cukrzycy czy z psychiką ? Sex był zawsze dla mnie ważny !

Dzień dobry!

Wszystkie wymienione przez Państwa schorzenia mają istotny wpływ na sprawność seksualną. Warto korzystać ze stałej opieki seksuologicznej, kontynuować diagnostykę i cierpliwie dostosowywać najkorzystniejsze dla Pana leczenie.

Pozdrawiam!

Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.
Pamiętać należy o przysparzającej wiele kłopotów, stanowiącej poważne i częste powikłanie cukrzycy, neuropatii autonomicznej. Zmiany mogą dotyczyć całego układu autonomicznego Często przebiega ona bezobjawowo lub ujawnia się jako dysfunkcja jednego lub więcej narządów:
• układu krążenia, z zaburzeniami rytmu serca i autoregulacji ciśnienia krwi,
układu pokarmowego,
• moczowo-płciowego, z zaburzeniami wzwodu i potencji
• gruczołów potowych.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli