Problemy z seksem u 60-latka

Jestem z partnerem 60 mającym problemy zdrowotne cukrzyca a co za tym idzie problemy z sexem począwszy od wzwodu a skończywszy na wytrysku Czy jest sposób środek który wyeliminuje problem a nie zaszkodzi zdrowiu Czy srodek typu persen zmniejszy problem czy można go spróbować bez szkody dla zdrowia dziękuję

Witam Panią,

RZeczywiście tak jest, że cukrzyca może wpływać na kłopoty z erekcją i wytryskiem. Nasilenie objawów zaburzeń seksualnych może łączyć się z długością trwania cukrzycy, jej wyrównania oraz rodzaju. Nie wydaje mi sięmożliwe, aby środki ziołowe złozone z melisy i waleriany, o których Pani wspomniała mogły w jakiś sposób wpływać na poprawę znaczych zaburzeń seksualnych wynikających z cukrzycy. Zaburzenia takie leczy się farmakologicznie, ale nie za pomocąsuplementów diety, tylko leków ordynowanych przez lekarza, sprzedawanych na receptę. Warto zatem zgłosić się do lekarza seksuologa po diagnozę oraz wdrożenie odpowiedniej terapii. Warto zawalczyć o Państwa życie seksualne, gdyż mimo cukrzycy jest ono możliwe, a terapia nie powoduje poważnych objawów niepożądanych.

Pozdrawiam!

Dr n. med. Justyna Holka-Pokorska

Proszę pamiętać o tym że takie zaburzenia mają złożony charakter i wymagają kompleksowej diagnostyki wielodyscyplinarnej, w szczególności w przypadku obciążenia chorobami takimi jak cukrzyca co zwiększa najczęściej organiczną komponentę przyczynową.

Pamiętać należy o stanowiącej poważne i częste powikłanie cukrzycy, neuropatii autonomicznej. Zmiany mogą dotyczyć całego układu autonomicznego. Choroba często przebiega bezobjawowo lub ujawnia się jako nieprawidłowości
jednego lub więcej narządów:

• układu krążenia, z zaburzeniami rytmu serca i autoregulacji ciśnienia krwi,
układu pokarmowego,
• moczowo-płciowego, również pod postaicą zaburzeń seksualnych
• gruczołów potowych.

Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy.