Problemy z sutkiem u mężczyzny

Witam, mam 27 lat, wiele lat ćwiczyłem na siłowni, nigdy nie brałem anabolików czy prohormonów. Od około 6 lat przy dotyku boli mnie lewy sutek - górna jego część. Jest to bardzo silny i nieprzyjemny ból. W międzyczasie odwiedziłem kilku lekarzy: - rodzinny, stwierdził, że wyczuwa jakiś guzek - onkolog – stwierdził, że to ginekomastia - chirurg – stwierdził, że to mastalgia (badania jader OK) - endokrynolog – stwierdził, że to ginekomastia. Zlecił USG w celu potwierdzenia Wynik usg - struktura piersi tłuszczowa, bez zmian. Czyli lipomastia. Poziom prolaktyny w normie. W strukturze piersi żadnych zmian nigdy nie wyczułem. Biorę od dłuższego czasu antydepresanty, ale bóle zaczęły się lata wcześniej. Kolejny lekarz stwierdził, że to "od kręgosłupa". Sutek jak bolał, tak boli, czy można coś jeszcze zrobić w kierunku diagnostyki? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wykluczenie przyczyny endokrynologicznej i mastopatii, a także onkologicznej opisywanych dolegliwości bólowych skłaniają do dalszego poszukiwania ich przyczyny.

Należy się rzeczywiście zastanowić nad neuropatycznym podłożem bólu. Może być to zarówno ból związany ze zmianami w obrębie kręgosłupa, ale też np. ból po przebytym półpaścu (?). Warto byłoby skonsultować to w poradni leczenia bólu lub z neurologiem.

Badaniem, które warto byłoby wykonać w tej sytuacji jest rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego i piersiowego, a najlepiej klatki piersiowej. Ewentualnie tomografię komputerową.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.