Problemy z trądzikiem i nadmierne pocenie

Mam 20 lat, od paru lat zmagam się z trądzikiem. Mam nieregularne miesiączki a ostatnio dostałam miesiączkę po 52 dniach, mam okres ok 5-7 dni. Dodam że występuje u mnie nadmierne owłosienie- wąsik, baczki, nogi, ręce, brzuch, okolice odbytu, pojedyncze czarne włoski na szyi. Występuje u mnie również nadmierne pocenie. Co to wszystko może oznaczać?

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, najprawdopodobniej ma Pani problemy z gospodarką hormonalną. Być może to PCOS, może obniżony poziom estrogenów, progesteronu, może podwyższony poziom testosteronu lub prolaktyny? Wszystko pasuje. Musi Pani zrobić zestaw badań hormonalnych i prawdopodobnie odnajdzie Pani przyczynę, a dzięki temu wyleczy się Pani. Obecnie problem nie jest duży, ale w momencie starania się o dziecko mogą pojawić się kolejne problemy. Badania może Pani wykonać prywatnie, ale najlepiej udać się do ginekologa, aby wskazał co zbadać oraz dał skierowanie. Pozdrawiam, Kamila Ziemann - dietetyk z Centrum Dietetycznego EFEKT

Prosze zbadać hormony- endokrynolog zleci dpowiednie badania.

Z problemem trądziku nalezy zgłosic się do lekarza medycyny estetycznej , bądź

dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak

najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest

zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę

odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz

odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do

smarowania na skórę.

Na nadmierne owłosienie można wykonać zabiegi laserowego usuwania owłosienia.