Problemy z trądzikiem po odstawieniu Yasminelle

Witam, mam 22 lata i problemy z regularną miesiączką. 5 lat temu ginekolog przepisał mi tabletki Yasminelle, które brałam przez 4 lata i dstawiłam rok temu - od tego czasu mam problem z trądzikiem (broda, żuchwa, szyja, dekolt). Nie wiem, czy powinnam udać się z tym do ginekologa czy od razu do dermatologa? I czy badania hormonalne są refundowane przez NFZ, gdy są zlecone przez specjalistę, posiadającego umowę z NFZ?

Powinna się Pani udać z problemem trądziku do dermatologa. Czy tego typu badania są refundowane trudno mi odpowiedzieć .Podejrzewam ,że dalsze leczenie hormonalne nie da rezultatu wyleczenia.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź

dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak

najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest

zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę

odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz

odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do

smarowania na skórę.