Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z trądzikiem u 15-letniego syna

Witam, Mój 15 syn ma trądzik od 2 lat z tym, że w tym roku jest pogorszenie.Mianowicie mam na myśli duże, czarne wągry na brodzie i nosie, z których przeobraża się w stan zapalny.Czy powinnam udać się z synem do kosmetyczki i ewentualnie z jakich zabiegów oczyszczania skorzystać, czy są jakieś skuteczne preparaty w walce z tymi pryszczami.Dodam, że oboje z mężem przechodziliśmy to samo i do dzisiaj przynajmniej ja nie mogę się z tym uporać.Dlatego chciałabym zapobiec tego u syna i działać
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Kosmetyczka nie przepisze synowi odpowiednich leków, ani maści z antybiotykiem.Lekarz tez zastosuje odpowiednie peelingi medyczne o odpowiednim składzie i stężeniu, dobrane do rodzaju krost.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry,

Przede wszystkim zalecam konsultacje u specjalisty. Najpierw trzeba dokładnie obejrzeć twarz, by móc zaproponować konkretne rozwiązania. Jest wiele miejsc, gdzie lekarze współpracują z kosmetologami. Walka z trądzikiem nie jest łatwa, więc warto zadbać o każdy aspekt w leczeniu i pielęgnacji cery trądzikowej. W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam Abigail Laskowska

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy