Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z trądzikiem u 19-letniej osoby

Witam, jakoś od 16 roku życia niestety mam problemy z trądzikiem, teraz mam 19 lat. Otóż nie wiem jak sobie z nim radzić, trądzik mam na twarzy, najmocniejszy na dolnych częściach twarzy (rzuchwa/szyja), dodatkowo na szyji z tyłu, na rękach (bicepsy, niekiedy coś się pojawi niżej) i na plecach, z tym, że na plecach zawsze miałem tylko w górnej części (ramiona) a ostatnio zauważyłem, że trądzik idzie w dół. Całą górną część ciała mam w wągrach :/
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Dzień dobry,

Biorąc pod uwagę Pana opis najrozsądniej byłoby udać się do dermatologa. Lekarz przeprowadzi wywiad, obejrzy skórę i zaplanuje odpowiednią terapię.

Pozdarwiam

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy