Problemy z trawieniem 20 lat po operacji usunięciu pęcherzyka żółciowego

W wieku 25 lat, miałam usunięty woreczek żółciowy. Od operacji minęło 20 lat. Przez ostatni rok, mniej więcej, mam spory problem z trawieniem. Po zjedzeniu tłustszych potraw np pizza, chińskie potrawy, tłuste ryby odczuwam dyskomfort. Gazy, rozwolnienia, wzdęcia. Podobnie reaguje na nawet małe ilości alkoholu, szczególnie piw gatunku IPA. Ostatnie dwa miesiące odczuwam tez znaczne zmęczenie.. Co teraz? Radykalna zmiana diety? Dodam że mam 171 wzrostu i ważę ok 58 - 59 kg.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli Pani dieta opiera się na potrawach jakie Pani wymieniła jako nasilajace objawy to na pewno konieczna będzie zmiana jadłospisu, przynajmniej do czasu ustalenia przyczyny takich dolegliwości. Właśnie konsultacę z lekarzem, który ma możliwośc zlecenia i oceny badan dodatkowych chciabym Pani zasugerować. Możliwe, że przyczyna dolegliwości jest nie związana ze stanem po usunięciu pęcherzyka żółciowego.