Problemy z tyciem, owłosieniem i pamięcią

Mam 24 lata, w wieku 16 lat zaczęłam mieć problemy z tyciem, owłosieniem i pamięcią. Wykryto u mnie hiperprolaktynemię a ostatnio guzy tarczycowe. Rodzice powiedzieli mi o tym ostatnio ponieważ nie chcieli mnie denerwować. Do tej pory mówiłam płynnie po angielsku. 3 lata temu zaczęłam mieć problem z językiem. Zapisałam się na kurs, przy testach sprawdzających okazało się, ze jestem na poziomie poczatkującym (wcześniej poziom wyższy zaawansowany). Czy powinnam to zgłosić lekarzowi? Jakiemu?

Witam!

Objawy, które Pani u siebie obserwuje, warto opisywać lekarzowi na wizytach. Ma Pani zaburzenia hormonalne, dlatego w pierwszej kolejności proszę porozmawiać z prowadzącym Pani leczenie endokrynologiem. Lekarz będzie mógł ocenić, czy problemy z pamięcią wynikają z nieprawidłowej gospodarki hormonalnej i zmodyfikować leczenie dopasowując je do Pani aktualnych potrzeb. Jeśli problemy będą miały inne podłoże niż hormonalne, warto porozmawiać z lekarzem, gdzie powinna się Pani dalej zgłosić, by uzyskać odpowiednią pomoc.

Pozdrawiam