Problemy z układem limfatycznym i obrzęki nóg

Witam,mam 30 l i problem z uk.limfatycznym.Nie mogę nosić skarpetek,kostki mam bardzo obrzmiałe, w obwodzie mają ok.1 cm mniej niż w masywnych łydkach.Nie stać mnie na prywatne drenaże,na NFZ jestem "poza kolejką" bo jestem młoda,są osoby bardziej potrzebujące.Lekarz rozłożył ręce twierdząc,że nic nie mogę zrobić oprócz zakupu odpowiednich rajstop uciskowych.Kostki najbardziej puchną latem,gdy jest tak gorąco,że nie da się ich nosić. Błagam o pomoc-czy medycyna (farmak chirurgia) jest bezsilna?

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć należy wykonać badanie lekarskie. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Sądzę że warto byłoby udać się do chirurga.