Problemy z utratą wagi

Witam, Od jakiegoś czasu mam ogromny problem z utratą wagi. Nigdy nie ważyłam odpowiednio do wzrostu (158 cm), jednak nie traciłam na wadze aż tak. Od 10 do 31 grudnia moja waga spadła aż o 1,5 kg. Czy to może być oznaka problemów zdrowotnych czy może wpływa na to fakt, że mocno przeżywałam problemy z chłopakiem i rozstanie z nim?

Witam serdecznie,

Utrata 1,5 kg przez taki okres czasu nie musi wzbudzać niepokoju, jeżeli oczywiście nie towarzyszą jej inne objawy.

Każdy z nas jest inny i w różny sposób reaguje na stres. Jeśli widzi Pani powiązanie między sytuacją, w której się Pani znalazła, a mniejszym apetytem itp, to prawdopodobnie to jest ten powód.

Jeżeli nadal będzie Pani tracić na wadze (a nie powiedziała Pani ile waży aktualnie) pomimo normalnego jedzenia, warto zawsze zrobić badania kontrolne, m. in. morfologię.

Pozdrawiam, życzę wszystkiego dobrego,
Ewelina Gumiela, mgr dietetyk

Problemy natury emocjonalnej mogą być przyczyną dodatkowej utraty masy ciała - jeżeli teraz jest już spokojniej i nie zauważy Pani poprawy warto się jednak udać do specjalisty celem upewnienia się, że pod kątem medycznym wszystko jest prawidłowo.