Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z utratą wagi u 39-latki

Witam serdecznie, mam na imię Ania wiek 39l. Mam problem z utratą wagi. Od 10 lat moja waga się waha raz do góry raz w dół nie mam pojęcia o co chodzi.Wcześniej moja waga wynosiła 52kg a teraz 60kg. Tyje chudne i tak na przemian. Tarczyca jest ok. Przez dietetyka mam ustaloną dietę na 1850 kalorii, jem 5 posiłków dziennie pije do 2,5l wody jestem aktywna fizycznie. Miesiąc temu moja waga z 60 kg spadła na 56,5kg a dzisiaj wynosi 59kg. Nie rozumiem o co chodzi. Jestem tym zmęczona.
KOBIETA, 39 LAT 11 miesięcy temu

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

Dobry wieczór,
rozmawiała Pani o tym z lekarze rodzinnym? Warto też sprawdzić nerki.

Jeśli trzyma się Pani diety 1800 i masa ciała z dnia na dzień waha się to może to wiązać się z zatrzymaniem wody, tutaj pomocna będzie analiza składu ciała.
Z kolei jeśli miesiąc temu była Pani na diecie 1800 i masa ciała zwiększyła się przez miesiąc czasu o 2,5 kg bez diety to należy przyjrzeć się Pani nawykom oraz dokonać analizy składu ciała.

Serdecznie pozdrawiam,
Beata Krawczyńska-Kowalska

umów wizytę 0

Witam,
czy stosuje się pani restrykcyjnie do jadłospisu? To znaczy czy dokładnie odmierza Pani ilości produktów. Często użycie tłuszczu "na oko" powoduje wzrost kaloryczności diety.

Może być również tak, że Pani organizm nadmiernie spichrza wodę. Dietetyk zwykle zaopatrzony jest w analizator składu ciała - nadmiar wody powinien w takim badaniu się uwidocznić.

Najważniejszym pytaniem jest to, czy faktycznie zauważa Pani inne skutki przybrania kilogramów oprócz wskaźnika na wadze? Jeśli to tylko cyferki, może po prostu nie należy się tym przejmować.

Pozdrawiam

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety