Problemy z utrzymaniem główki przez czteromiesięczne niemowlę

moja 4 miesieczna corka jak trzymam ja na rekach to trzyma główkę prosto , jeśli sadzam ja i podtrzymuje jej główkę opada w dol patrzy z pod czoła w dodatku nie chce leżeć na brzuch płacze podnosi tylko delikatnie główke patrząc z pod czoła

4 miesiące to za wcześnie by dziecko siadało. Nie należy go sadzać w tym wieku, bo to wyprzedza jego rozwój psychomotoryczny. Opadanie główki, o którym Pani pisze, może wynikać po prostu z tego, że dziecko nie ma na tyle silnych mięśni pleców i brzucha, by siedzieć wyprostowanym. Zachęcam do konsultacji z pediatrą, który po zbadaniu dziecka, będzie mógł postawić pełniejszą diagnozę. Proszę też pamiętać o kontroli u ortopedy.