Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z utrzymaniem moczu i biało-żółte upławy a grzybica pochwy

Mam 14 lat i jestem dziewczyną. Podejrzewam u mnie grzybicę pochwy. Od kilku miesięcy mam problem z utrzymaniem moczu i załatwianiem się. Chodzę do toalety co 1-2 godziny, nawet jeżeli pomiędzy jedną, a drugą wizytą nic nie piłam. Pewien czas temu zauważyłam biało-żółte upławy w okolicach pochwy lecz nie dokucza mi świąt ani swędzenie, jak jest napisane na większości stronach o tego typu problemie. Czy to może może być grzybica pochwy??
KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane przez Ciebie objawy zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki. Proszę zatem udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci podstawowe badania, w tym przede wszystkim analizę moczu. A propos upławów, to teoretycznie może być to grzybica pochwy, pomimo braku świądu. By to jednak potwierdzić/wykluczyć konieczna jest konsultacja ginekologiczna. Porozmawiaj zatem z rodzicami i wspólnie udajcie się do lekarza.

0

Witam, taki wygląd upławów oraz częste oddawanie moczu sugeruje infekcję bakteryjną z możliwością zajęcia dróg moczowych. W przypadku niewielkiego nasilenia zmian zwykle wystarcza antybiotyk doustny + furagina + probiotyki. Zaniedbanie może zakończyć się nadżerką w pochwie lub zajęciem nerek. Bardzo proszę udać się do ginekologa. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy