Problemy z utrzymaniem wagi u 20-latki

Jakiś czas temu zauważyłam że moja waga na zmianę spada.. i zatrzymuje się w miejscu gdy próbuje przytyć. 165cm/46 kg /19lat-prawie 20 to chyba niezbyt dobra waga w stosunku do wzrostu.Dużo osób mi mówi że jestem ''chuda'' a ja wiem to całe życie ale z braku apetytu nie moge tego zmienić.Ostatnio zauważyłam ''meszek'' na ciele, a przynajmniej jedna osoba mi powiedziała że wyglądam dużo szczuplej niż 2 lata temu a ja tego nawet nie zauważyłam.Myślę o konsultacji z dietetykiem.Czy to dobry pomysł?

Pani waga jest rzeczywiście bardzo niska - przy tym wzroście powinna wynosić w granicach 52-60 kg. Biorąc pod uwagę opis sytuacji konsultacja z dietetykiem (z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem w takich sprawach) lub wręcz lekarzem wydaje się być jak najbardziej zasadna. Z całą pewnością zalecone zostanie wykonanie podstawowych badań, być może także badań hormonalnych i na ich bazie oraz w oparciu o wywiad istnieje możliwość ustalenia czy występują jakieś nieprawidłowości czy Pani niska masa ciała jest w tym przypadku naturalnym, zdrowym stanem typowym dla Pani organizmu.