Problemy z utrzymaniem wzwodu - czy skorzystać z porady psychologa?

Mam 33 lata. Miałem wypadek w pracy, od tej pory choruję na padaczkę i mój stosunek z żoną nie zawsze przebiega tak jak powinien, a mianowicie czasami nie utrzymuję wzwodu, chociaż bardzo ją pragnę. Czy to już jest podstawa, aby korzystać z porad psychologa? Moja epilepsja przebiega bezobjawowo i nie cierpię na żadne inne schorzenia. Pozdrawiam
33 LAT ponad rok temu

Witam,
Poza przyczynami natury psychologicznej takiej jak np. stres czy obawa o powodzenie zbliżenia, ważnym i często powodującym kłopoty ze wzwodem czynnikiem jest ogólne przemęczenie, a niekiedy też nadmierna masturbacja, która właśnie stanowi przyczynę osłabienia doznań w trakcie penetracji. Wiąże się to z przywiązaniem do określonej, silniejszej stymulacji penisa.
Jeżeli stres czy nerwowe sytuacje są Pańskim rzeczywistym problemem, to jest to wskazanie to konsultacji psychologicznej. Jeśli jednak czynnik ten nie jest znaczący, warto uzyskać porady specjalisty urologa.
Pozdrawiam.