Problemy z uzyskaniem erekcji u partnera

Mój partner ma problem z potencją podczas pieszczot nie może uzyskać dostatecznego wzwodu by doszło do pełnego współżycia tyle nieudanych prób bardzo mnie zniechęca kiedyś zapytałam czy podniecają go inne kobiety powiedział że nie i to mnie przeraziło tym bardziej że jeśli chodzi o nasze pożycie to wykazuje kompletny brak formy poradźcie co robić błagam. Teraz po wizycie u lek. Seksuologa ma kurację by pojawił się wzwód ale czy u faceta możliwe jeśli to bez podniecenia i bodźców zewnętrznych?

Dzień dobry!

Aby lek stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji (np. viagra) zadziałał, niezbędne/ kluczowe jest odczuwanie naturalnego podniecenia i pociągu seksualnego, chęć zbliżenia z partnerem.
Obok przyczyn somatycznych, zaburzenia erekcji mogą mieć też charakter psychologiczny, związany z przeżywanymi emocjami, samooceną, historią życia seksualnego, relacją z partnerką itp. Zachęcam do konsultacji z psychologiem seksuologiem - ale też optymistycznego nastawienia i wiary, że każdy problem można zrozumieć i znaleźć dla niego różne rozwiązania.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Z Pani opisu przebija zniechęcenie i brak cierpliwości wobec partnera, które - niezależnie od jego przypadłości - mogą tylko wzmagać problem zaburzeń erekcji.
Pani wątpliwość dotycząca pojawienia się erekcji jest natomiast słuszna - niezależnie od działania specyfików medycznych, wzwód nie będzie satysfakcjonujący, jeżeli partner nie będzie podniecony, a nie będzie podniecony, jeżeli będzie czuł z Pani strony presję. Ot i koło się zamyka.
Sugerowałbym więc - obok stosowania zaordynowanej kuracji medycznej - podjęcie wspólnej terapii (niekoniecznie seksuologicznej).

Pozdrawiam.