Problemy z wagą. Rozstępy oraz cellulit

Witam. Mam 17 lat i ważę 58 kg. Uważam że to jest za dużo. 3 miesiącach temu miałam ładną figurę byłam szczupła. Od 3 miesięcy jestem w Anglii i momentalnie przytyłam. Na udach pojawił mi się cellulit oraz na brzuchu rozstępy. Mogłaby Mi Pani doradzić jak się tego pozbyć i wrócić do dawnej figury ? Bardzo bym prosiła o pomoc.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Niestety nie podałaś swojego wzrostu, a bez tej informacji nie mogę określić czy masz nadwagę lub otyłość. Uzupełnij swoje dane, wtedy otrzymasz pełną odpowiedź.

Sposób żywienia w Wielkiej Brytanii różni się od naszego. Niestety często na niekorzyść. Dominują tam potrawy tłuste, kaloryczne, bogate w cukry proste. Dieta jest uboga w świeże warzywa i owoce. Wszystko to wynika z uwarunkować kulturowych i przyzwyczajeń mieszkańców.
Przeanalizuj swój obecny sposób żywienia i oceń jak bardzo różni się od momentu wyjazdu.

Postaraj się nie sięgać po żywność typu fast-food w barach szybkiej obsługi. pamiętaj, że do produktów tych należą - pizza, hamburgery, hot-dogi, zapiekanki, frytki oraz lubiane przez Anglików danie fish and chips. Zrezygnuj ze słodkich napojów gazowanych, tłustych i smażonych potraw, słodyczy, słonych przekąsek, chipsów. Postaraj się jeść w domu, przygotowane potrawy na bazie pełnoziarnistych produktów zbożowych, mleka i produktów mlecznych, chudego mięsa, warzyw, owoców. Nie zapominaj o odpowiedniej ilości płynów (wody mineralnej, herbaty, kawy zbożowej)- ok. 1,5 litra dziennie.
Jeżeli chcesz pozbyć się rozstępów i cellulitu zastosuj kilka ćwiczeń na te partie ciała (regularnych), które znajdziesz na www.abccwiczenia.pl . Dodatkowo możesz użyć specjalnych kremów, żeli, które poprawiają jędrność skóry.
Polecam przeczytanie artykułów:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-pozbyc-sie-cellulitu
http://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-zgrabne-nogi
http://portal.abczdrowie.pl/jak-schudnac-z-boczkow

Pozdrawiam