Problemy z wątrobą a przyjmowanie białka

Witam mam pytanie przy problemach z watroba powiększony alat i aspat moge stosować duzo białka 200 g dziennie dodam ze jestem aktywny fizycznie biegam i ćwiczę na siłowni 4 razy dziennie czy to nie obciąża mojej watroby

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

polecałabym ograniczyć białko do 1,5 g/kg masy ciała, 200 gram białka to zbyt dużo.

Pozdrawiam