Problemy z wprowadzaniem nowych produktów żywnościowych u 14-miesięcznego dziecka

Dzień dobry. Mój syn ma 14 msc, rozwija się prawidłowo ale jest dzieckiem z grupy niejadków. Bardzo łatwo jest go zniechęcić czym co np mu nie posmakuje. Nie mogę przekonać syna do jedzenia surówek. Jedyne co podgryza to zielony górek, bez żadnych dodatków i czasami pomidor. Jak mam mu pomóc.

Droga Mamo,

jak dziecko nie je surówek to trudno. Trzeba mu proponować inne warzywa np. gotowane brokuły, ogórki kiszone itd. Na talerzu zawsze musi być jakieś warzywo. Jeśli dziecko go nie zje to trudno - kiedyś zaskoczy. Ważne jest jednak to, aby rodzice dawali mu dobry przykład i sami jedli warzywa. To najlepsza nauka. :)

Pozdrawiam
EC