Problemy z wydalaniem, bóle brzucha, zmęczenie

Witam. Od jakiegoś pół roku mam problemy z wydalaniem. Są to na przemian biegunki z zaparciami (od jakiś dwóch tygodni trochę ustało i normalnie się wypróżniam jednak po 2 razy dziennie). Do tego leciutko pobolewa mnie brzuch. Dość niezdrowo się odżywiam i piję duże ilości coca-coli. Nie jem też regularnie. Kolor, zapach, wygląd itd stolców jest cały czas taki sam, jak miałam od zawsze. Czy jest to spowodowane odżywianiem się, który postanowiłam diametralnie zmienić czy przyczyna może leżeć z powodu jakiejś choroby ?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Naprzemienne występowanie zaparć i biegunek jest objawem niepokojącym. Może być to oczywiście wynik zmiany diety, choć wtedy zwykle następuje zmiana w określonym kierunku-zaparć bądź biegunek a nie naprzemiennego ich występowania. Taki rytm wypróżnień jest wskazaniem do kolonoskopii.
Pozdrawiam