Problemy z wydalaniem kału u 26-latka

Witam. Od dłuższego czasu mam problemy z wydalaniem kału. Problem ten trwa od paru lat. Wcześniej występowały w kale owsiki, miałem też problemy z hemoroidami. Ogólnie jak się chce opróżnić to długo przesiaduje w WC i musze bardzo się spiąć. Czasami towarzyszy temu krwawienie i uwalnianie się gazów bardzo głośnych i Dokuczliwych. Podczas nie udanych prób zamiast kału Wydzielany jest przezroczysty śluz. Podczas tego dochodzą mocne bóle które towarzyszą mi przez kolejne godziny. Mam 26 lat

Witam. Przede wszystkim powinna Pani zmienić dietę na taką, która zawiera dużą ilość błonnika i włókien roślinnych. Należy również pić dużo wody mineralnej i unikać napojów słodzonych oraz pokarmów o charakterze zapierających \(białe pieczywo, ryż, słodycze, fast-foody). Można również wspomóc się syropem z lacktulozy. Jeśli tego typu zabiegi nie przyniosą oczekiwanych rezultatów konieczna będzie wizyta u gastroenterologa.

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Szanowna Pani,
Odpowiedz Pani dr Horbaczewskiej - jest bardzo cenna i profesjonalna. Z mojej strony chciałbym dodać - proponuje wizytę u proktologa (z pełnym badaniem wizualizacyjnym -anorektoskopia) - niepokojący jest śluz i krew w stolcu. To trzeba koniecznie wyjaśnić.
Pozdrawiam , Wojciech Kawiorski