Problemy z wyładowaniem emocji

Szanowna Pani, podejrzewam, że mam problemy z wyładowywaniem złości i stresu. Satysfakcję sprawia mi sprawianie komuś bólu (jak na ironię - sprawianie bólu ludziom, których kocham) Jestem kłótliwa, szukam przysłowiowej „dziury w całym” po to, żeby się na kimś „wyżyć”. Rozstałam się z partnerem obwiniając go oto, że „pozwalał mi wchodzić sobie na głowę”, oto, że w chwilach kłótni – on często płakał, co sprawiało u mnie wyrzuty sumienia, ale nie potrafiłam się powstrzymać.

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić swój sposób funkcjonowania/przeżywania to namawiam na podjęcie psychoterapii. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie (w internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego).