Problemy z wypowiadaniem się i ból głowy u 55-latki

Witam,zdarzyło mi się coś bardzo dziwnego,mianowicie nagle zaczęło brakować mi słów które chcę powiedzieć,niby myślę normalnie ale nie potrafię mówić,postanowiłam czytać na głos biorę książkę i patrzę na litery wszystkie znam i nazywam ale nie mogę złożyć wyrazu . trwało to ze dwie godziny,potem przeszło ale został gól głowy taki tępy za lewym uchem.Mam 55 lat nie biorę żadnych leków .Czy powinnam udać się do lekarza i jakiego.pozdrawiam Lila

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
powinna się Pani niezwłocznie skontaktować z neurologiem, nawet poprzez Szpitalny Oddział Ratunkowy. Objawy mogą świadczyć o udarze mózgu i wylewie podpajęczynówkowym i konieczne jest wykonanie badań potwierdzających/wykluczających rozpoznanie, szybkie wdrożenie ewentualnego leczenia.