Mężczyzna , 19 lat Szanowni Państwo, ponad rok temu upadłem na łokieć gdzie powstał ogromny krwiak. Diagnoza rtg-wszystko ok. Mam problem z wyprostowanie ręki i ból(z tyłu w łokciu) przy prostowaniu. Zrobilem usg po roku- "błona maziowa pogrubiona cechy przekrwienia biernego" lekarz zalecił mi zrobienie jeszcze rezonansu. - "nieco większa ilość wysięku w stawie ramienno-łokciowym". Lekarza ortopeda zapronował mi branie dexaku przez 10dni, a jezeli to nie pomoże to blokadę. Czy konieczna jest blokada?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: