Problemy z wypróżnianiem a świąd okolicy odbytu

Od tygodnia mam problem z wypróżnainiem. Mam parcie na stolec, jednak ilość wypróżnienia jest bardzo mała w stosunku do tego co jem. Z trudnością mogę oddać stolca, jest on twardy i w kształcie drobnych kulek. Kiedyś swędziało mnie w okolicach odbytu, nie wiem czy ma to coś wspólnego. Moja dieta zawiera sporo błonnika wiec nie wiem skąd ten problem. Zawsze robiłam to regularnie, codziennie. Proszę o pomoc.

Oprócz błonnika do prawidłowego uformowania masy kałowej potrzebna jest także odpowiednia podaż płynów. Być może w ciągu ostatnich kilku dni spożywała Pani mniej płynów lub organizm ma zwiększone na nie zapotrzebowanie. Radziłabym zwiększyć ilość wypijanych płynów i obserwować czy praca jelit wróci do normy.