Problemy z wypróżnianiem a tycie

Podobno wchłanianie jest głównie na etapie jelita grubego. Czy jak osoba nie może się wypróżnić przez jakiś czas utrzymując właściwe odżywianie albo nawet o ujemnym bilansie kalorycznym to utyje? Moja perstaltyka jelit jest prawidłowa, bo czuję parcie, ale ze stresu mam zaciśnięty odbyt i nie mogę się "otworzyć", mimo, że mi się chce to od kilku dni nie mogę się przez to załatwić. Poproszę na odpowiedź wystosunkowaną do pytań wyżej, a nie jak zazwyczaj bywa na tym portalu, na inny poboczny temat i porady niezwiązane z pytaniem. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
jeżeli utrzymuje Pani zdrowa dietę o ujemnym bilansie energetycznym to nie przytyje Pani na tkance tłuszczowej z powodu zaburzeń wypróżniania. Jednak sama waga może wzrastać.
Pisze Pani aby odpowiedzieć konkretnie na dane pytanie bez udzielania rad ale zaburzenia wypróżniania są problemem i istnieją domowe sposoby aby się tego pozbyć.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk

Lek. Bartosz Domagała

Nawet jeśli przybędzie Pani kilogramów na wadze, a Pani będzie miała ujemny bilans kaloryczny to będzie najprawdopodobniej znaczyło to, że pomiar jest zafałszowany przez strawiony pokarm znajdujący się w jelitach. Właściwa wagę należy oceniac, gdy będzie Pani miała pewność, że faktycznie stolce oddaje Pani regularnie