Problemy z wypróżnianiem i zaparcia u 4,5-miesięcznego dziecka

Witam Mój synek ma 4,5 m-ca. ma poważny problem z wypróżnieniem, chce się załatwić, ale nie może, robi się aż cały bordowy. Badanie USG brzuszka wykazało, że w jelitach zalegają spore ilości mas kałowych i gazów. Lekarz przepisał laktuloze, 1x2,5ml, pomimo tego leku syn wypróżnia się co 2-3 dni, ostatnio podałam czopek (3 dni po ostatnim wypróżnieniu) i synek zrobił kupkę dopiero po 10godz od podania czopka. Proszę o pomoc.jakie jeszcze badania trzeba wykonać i co zrobić zeby pozbyć się zaparć?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do pediatry, najlepiej na oddziale szpitalnym.