Problemy z wypróżnianiem po spożyciu posiłku

Otóż zjadajc jakiś posiłek nie ważne jaki czy to warzywa owoce czy makaron i inne spędzam później długi czas w łazience wyprozniajac sie co to za schorzenie? Czy może problem z ukladem pokarmowym
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Trudno wnioskować na podstawie niewielkiej ilości informacji. W pierwszej kolejności proponowałabym kontakt z lekarzem w celu przeprowadzenia badań kontrolnych. Możliwe, że dolegliwość ta związana jest z schorzeniami przewodu pokarmowego. Problemy z wypróżnianiem mogą jednak również przebiegać na tle stresowym lub być efektem występującej nadwrażliwości bądź alergii na określony składnik. Przyczyny te należy stopniowo wykluczać, przeprowadzając, w porozumieniu z lekarzem, konieczne badania i testy.